Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinenektarynki blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt ARCHON w IGN Projekt
42446 odwiedzin | wpisów: 71, komentarzy: 349, obserwuje: 48

Charakterystyka energetyczna

autor: nektarynki blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Mam pytanie do wszystkich budujących a mianowicie czy przy ubieganiu się o pozwolenie na budowę musieliście posiadać charakterystykę energetyczną budynku? Jeśli tak to jaki jest jej koszt i czas wykonania? Kto ją wykonuje?

Z góry dziękujemy za pomoc

P.S. -> Uzupełnienie wpisu

Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy budowlanego, od dnia 29.04.2012r. każdy projekt budowlany składany do pozwolenia na budowę musi posiadać charakterystykę energetyczną.

Może komuś się to przyda przy staraniu się o pozwolenie na budowę. Taką charakterystykę energetyczną uzyskałam bezpłatnie po kontakcie telefonicznym z biurem obsługi klienta Archon.


Komentarze (4)
autor:sylwia-patryk  dodano: 2013-01-27 | 22:09:23
u nas była taka charakterystyka załatwiał architekt adaptacyjny koszt chyba coś koło 300zł.
autor:krzycho63  dodano: 2013-01-28 | 06:58:00
A my charakterystykę robiliśmy po postawieniu domu. Przed samym oddaniem do użytkowania. Nie wyobrażam sobie innego scenariusza. Przecież przed postawieniem domu, ociepleniem nie można prawidłowo jej wyliczyć. Nie ma stu procentowej pewności na etapie projektowania jakie materiały zostaną zastosowane do samej budowy ścian, pokrycia dachu oraz zastosowanego ocieplenia wewnętrznego i zewnętrznego.
autor:maopalek  dodano: 2013-01-28 | 10:33:58
my robiliśmy po wybudowaniu domu chyba coś 250 zł. Do odbioru budynku dokument potrzebny
autor:sylwia-patryk  dodano: 2013-01-28 | 19:00:44
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dn. 6 listopada 2008 r. zmieniające Rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego [2], wprowadziło obowiązek opracowania Projektowanej Charakterystyki Energetycznej obiektu budowlanego zgodnie z przepisami dotyczącymi metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynku i lokalu mieszkalnego lub części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową [1].
Wykonanie Charakterystyki Energetycznej wymagane jest do uzyskania pozwolenia na budowę lub rozbudowę i składane jest wraz z projektem budowlanym, najczęściej przez architekta. Oznacza to, że Charakterystykę Energetyczną budynku wykonuje się dla budynków nowo projektowych lub przebudowywanych i dołącza się ją do pozwolenia na budowę. Charakterystykę Energetyczną wykonuje się tylko dla całego budynku, a nie dla poszczególnych jego części, chyba że projekt dotyczy tylko części budynku. Zawiera ona bilans mocy, właściwości cieplne przegród zewnętrznych, parametry sprawności instalacji ogrzewania i wentylacji, przygotowania ciepłej wody, chłodzenia, oświetlenia oraz dotyczy wszystkich pomieszczeń ogrzewanych, nieogrzewanych, chłodzonych i niechłodzonych. Należy również zawrzeć informacje o urządzeniach zużywających inne rodzaje energii, stanowiące stałe wyposażenie budowlano-instalacyjne budynku, z wydzieleniem mocy urządzeń służących do celów technologicznych, związanych z przeznaczeniem budynku. Głównym celem sporządzania Projektowanej Charakterystyki Energetycznej budynku jest wykazanie, że przyjęte w projekcie architektoniczno-budowlanym rozwiązanie budowlane i instalacyjne spełniają wymagania odnośnie oszczędnego i minimalnego zużycia energii

Ech ta zima ...

autor: nektarynki blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Może ten wpis wyda się niektórym dziecinny ale tak pragnę tej wiosny !! Z niecierpliwością czekam aż miną "śnieżne" dni, odbiorę pozwolenie na budowę (z pewnością nie będzie to szybciej niż ustawowe 65 dni, biorąc pod uwagę ile poprawek trzeba zrobić w 4 kopiach adaptacji naszego domku... :/ nie kryjąc mojego niezadowolenia być może zbyt niskimi kompetencjami naszego architekta?) i zaczniemy działać przy fundamentach. Nie mogę się doczekać, czytam i czytam - humus, wykopy, szalunki, izolacja. Ach kiedy to będzie?


Komentarze (4)
autor:dom-w-lucernie-dwa  dodano: 2013-01-23 | 09:57:54
nie dziecinny ;o) jak człowiek buduje własne gniazdko, to się czuje podekscytowany jak pięciolatek na widok nowej zabawki LOL
My też niecierpliwie czekamy wiosny ;o)
Pozdrowienia z Małopolski
autor:poliklet  dodano: 2013-01-23 | 12:50:44
Oj jaki rzeczywisty ten wpis...

Też tak czekaliśmy z resztą teraz też czekamy, bo trzeba wykańczać...

Będąc w Waszej sytuacji nie wiedzieliśmy co nas czeka więc mam propozycję...szukajcie materiałów i wybierajcie jak najwcześniej, bo potem brak czasu goni i nie wszystkie wybory się przemyśli...

Spokojnie możecie już wyceniać okna i dach...kominy i stropu poszukać jaki i rynny i kupa innych rzeczy. Szukać i umawiać kolejne ekipy żeby sprawnie się działo.

My tak nie zrobiliśmy i tynki wypadły aż w październiku...
autor:aliimarcin  dodano: 2013-01-23 | 16:10:19
Pamiętam ja ja rok temu czekałam na wbicie pierwszej łopaty. Teraz też nie mogę doczekać się kiedy ta paskudna zima się skończy.
autor:nektarynki  dodano: 2013-01-23 | 20:23:21
W tym roku planujemy fundamenty, w następnym stan surowy zamknięty. Trafna uwaga, wszystkiego trzeba szukać z wyprzedzeniem, ceny znacząco różnią się w poszczególnych składach budowlanych, zalezą też od pory roku.. Jestem na etapie szukania styroduru do ocieplenia fundamentów. Jakieś propozycje?:)

prośba o pomoc w edycji bloga :)

autor: nektarynki blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Czy ktoś może mi pomóc jak wklejać zdjęcia aby miały podpis w prawym dolnym rogu nektarynki.mojabudowa.pl tak jak macie na swoich blogach? :)

Będę bardzo wdzięczna :))

                                                                                                                                       blog budowlany - mojabudowa.pl

działa, dziękuję za pomoc :)


Komentarze (7)
autor:madic27  dodano: 2013-01-11 | 17:35:13
teraz do każdego zdjęcia które dodajemy na blog automatycznie w prawym,dolnym rogu bedzie nazwa Naszych blogów.Admin pisał o tym juz duzo wcześniej.wklej zdjecie i sama zobaczysz.pozdrawiam:-)
autor:madic27  dodano: 2013-01-11 | 17:37:33
hhhm ale coś tu nie gra.widze że niedawno dodawałaś zdjecia a napis sie nie pojawił.dziwne.ja bardzo rzadko dodaje zdjęcia wiec za bardzo nie pomogę.napisz do admina lub poczekaj na odzew blogowiczów.pozdrawiam...
autor:pszczolka  dodano: 2013-01-11 | 17:47:24
fachowcem nie jestem, ale dodajesz nie zdjęcia a dokument ze zdjęciami, chyba z PowerPointa. więc to może być przyczyną braku podpisu, spróbuj bezpośrednio wrzucić zdjęcie, bez kopiowania w powerpoint to się okaże czy moja filozofia jest błędna czy też nie, pozdrawiam
Odpowiedź do pszczolka
autor:nektarynki  dodano: 2013-01-11 | 18:12:19
już próbowałam dodać bezpośrednio zdjęcie bez obróbki, nie działa :( wcześniejsze zdjęcia nie są z dokumentu, mają rozszerzenie jpg także powinno być okej a nie jest
autor:krzycho63  dodano: 2013-01-11 | 18:24:49
w części menu -> dane bloga sprawdź ustawienia prywatności konta. Powinno być odhaczone "podpis zdjęcia - jeśli ta funkcja jest włączona to w prawym dolnym rogu każdego dodanego zdjęcia pojawi się nazwa bloga"
Tytuł: podpis zdjęcia
Odpowiedź do krzycho63
autor:z113-szczecin  dodano: 2013-01-11 | 19:03:03
TAk jak masz napisane w poprzednim właśnie wpisie. Tam należy zaznaczyć i będzie działać. Powodzenia w pisaniu bloga i cierpliwości w budowaniu domu :)
autor:nektarynki  dodano: 2013-01-11 | 19:15:32
dziękuję, tak właśnie zrobiłam i działa:) a domek dodałam aby sprawdzić czy jest podpis

1,5 roku w pigułce - część 2 :)

autor: nektarynki blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

27 grudnia 2012 wystąpiłam z wnioskiem o pozwolenie na budowę :)

28 grudnia 2012 dostarczono nam 38 palet pustaków Mega-Max 25 P+W Kozłowice oraz 7 palet 11,5 P+W Porotherm.                                                                                                                                                                                                                                                                 blog budowlany - mojabudowa.pl                                                                            

  Pustaki znajdują się za garażem dzięki czemu jest duużo miejsca.

                                                                                                              blog budowlany - mojabudowa.pl                                                                         

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na uzyskanie pozwolenia na budowę i nadejście wiosny aby zacząć pracę nad fundamentami :)

Pozdrawiam :))


Komentarze (3)
autor:gusia26  dodano: 2013-01-05 | 13:03:36
Trzymam kciuki za PnB. Chociaż z uwagi na zime to chyba wam az tak bardzo nie śpieszy.
Juz zwozicie materiały?
A działke macie bardzo duza i ladna -- mnie sie tez duza działka marzyła, no ale mam mniejsza ;p Pozdrawiam
autor:nektarynki  dodano: 2013-01-05 | 15:50:51
nasza działka ma 15 arów. Postanowiliśmy kupić materiały ze względu na korzystniejsze ceny w sezonie zimowym :)
autor:zoja-mariusz  dodano: 2013-01-05 | 18:04:33
Z tymi pustakami to trochę źle zrobiliście. Będzie potem problem jak ekipa ruszy z dostarczaniem ich na miejsce gdzie murarze będą pracować. Mi udało się wykupic cegłe w hurtowni którą dowozili sukcesywnie w miarę zapotrzebowania. Auto z HDSem ustawiało palety na płycie. Chyba że macie ciagnik z turem albo hurtownia podeśle auto z hdsem jak już będziecie tak daleko... kwestia gustu ale ja bym tak nie ryzykował. Potem murarze wam mogą powiedzieć że oni nie będą nosić cegły :P P.S. Cerpol dobry wybór... też stawiałem z tej cegły dom i jestem zadowolony :) Pozdrawiam i życzę wytrwałości :)