Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Charakterystyka energetyczna

Blog:  nektarynki
Data dodania: 2013-01-27
wyślij wiadomość

Mam pytanie do wszystkich budujących a mianowicie czy przy ubieganiu się o pozwolenie na budowę musieliście posiadać charakterystykę energetyczną budynku? Jeśli tak to jaki jest jej koszt i czas wykonania? Kto ją wykonuje?

Z góry dziękujemy za pomoc

P.S. -> Uzupełnienie wpisu

Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego, od dnia 29.04.2012r. każdy projekt budowlany składany do pozwolenia na budowę musi posiadać projektowaną charakterystykę energetyczną.

Może komuś się to przyda przy staraniu się o pozwolenie na budowę. Taką charakterystykę energetyczną uzyskałam bezpłatnie po kontakcie telefonicznym z biurem obsługi klienta Archon.

4Komentarze
Data dodania: 2013-01-27 22:09:23
u nas była taka charakterystyka załatwiał architekt adaptacyjny koszt chyba coś koło 300zł.
odpowiedz
Data dodania: 2013-01-28 06:58:00
A my charakterystykę robiliśmy po postawieniu domu. Przed samym oddaniem do użytkowania. Nie wyobrażam sobie innego scenariusza. Przecież przed postawieniem domu, ociepleniem nie można prawidłowo jej wyliczyć. Nie ma stu procentowej pewności na etapie projektowania jakie materiały zostaną zastosowane do samej budowy ścian, pokrycia dachu oraz zastosowanego ocieplenia wewnętrznego i zewnętrznego.
odpowiedz
Data dodania: 2013-01-28 10:33:58
my robiliśmy po wybudowaniu domu chyba coś 250 zł. Do odbioru budynku dokument potrzebny
odpowiedz
Data dodania: 2013-01-28 19:00:44
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dn. 6 listopada 2008 r. zmieniające Rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego [2], wprowadziło obowiązek opracowania Projektowanej Charakterystyki Energetycznej obiektu budowlanego zgodnie z przepisami dotyczącymi metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynku i lokalu mieszkalnego lub części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową [1]. Wykonanie Charakterystyki Energetycznej wymagane jest do uzyskania pozwolenia na budowę lub rozbudowę i składane jest wraz z projektem budowlanym, najczęściej przez architekta. Oznacza to, że Charakterystykę Energetyczną budynku wykonuje się dla budynków nowo projektowych lub przebudowywanych i dołącza się ją do pozwolenia na budowę. Charakterystykę Energetyczną wykonuje się tylko dla całego budynku, a nie dla poszczególnych jego części, chyba że projekt dotyczy tylko części budynku. Zawiera ona bilans mocy, właściwości cieplne przegród zewnętrznych, parametry sprawności instalacji ogrzewania i wentylacji, przygotowania ciepłej wody, chłodzenia, oświetlenia oraz dotyczy wszystkich pomieszczeń ogrzewanych, nieogrzewanych, chłodzonych i niechłodzonych. Należy również zawrzeć informacje o urządzeniach zużywających inne rodzaje energii, stanowiące stałe wyposażenie budowlano-instalacyjne budynku, z wydzieleniem mocy urządzeń służących do celów technologicznych, związanych z przeznaczeniem budynku. Głównym celem sporządzania Projektowanej Charakterystyki Energetycznej budynku jest wykazanie, że przyjęte w projekcie architektoniczno-budowlanym rozwiązanie budowlane i instalacyjne spełniają wymagania odnośnie oszczędnego i minimalnego zużycia energii
odpowiedz

Ech ta zima ...

Blog:  nektarynki
Data dodania: 2013-01-22
wyślij wiadomość

Może ten wpis wyda się niektórym dziecinny ale tak pragnę tej wiosny !! Z niecierpliwością czekam aż miną "śnieżne" dni, odbiorę pozwolenie na budowę (z pewnością nie będzie to szybciej niż ustawowe 65 dni, biorąc pod uwagę ile poprawek trzeba zrobić w 4 kopiach adaptacji naszego domku... :/ nie kryjąc mojego niezadowolenia być może zbyt niskimi kompetencjami naszego architekta?) i zaczniemy działać przy fundamentach. Nie mogę się doczekać, czytam i czytam - humus, wykopy, szalunki, izolacja. Ach kiedy to będzie?

4Komentarze
Data dodania: 2013-01-23 09:57:54
nie dziecinny ;o) jak człowiek buduje własne gniazdko, to się czuje podekscytowany jak pięciolatek na widok nowej zabawki LOL My też niecierpliwie czekamy wiosny ;o) Pozdrowienia z Małopolski
odpowiedz
Data dodania: 2013-01-23 12:50:44
Oj jaki rzeczywisty ten wpis... Też tak czekaliśmy z resztą teraz też czekamy, bo trzeba wykańczać... Będąc w Waszej sytuacji nie wiedzieliśmy co nas czeka więc mam propozycję...szukajcie materiałów i wybierajcie jak najwcześniej, bo potem brak czasu goni i nie wszystkie wybory się przemyśli... Spokojnie możecie już wyceniać okna i dach...kominy i stropu poszukać jaki i rynny i kupa innych rzeczy. Szukać i umawiać kolejne ekipy żeby sprawnie się działo. My tak nie zrobiliśmy i tynki wypadły aż w październiku...
odpowiedz
Data dodania: 2013-01-23 16:10:19
Pamiętam ja ja rok temu czekałam na wbicie pierwszej łopaty. Teraz też nie mogę doczekać się kiedy ta paskudna zima się skończy.
odpowiedz
Data dodania: 2013-01-23 20:23:21
W tym roku planujemy fundamenty, w następnym stan surowy zamknięty. Trafna uwaga, wszystkiego trzeba szukać z wyprzedzeniem, ceny znacząco różnią się w poszczególnych składach budowlanych, zalezą też od pory roku.. Jestem na etapie szukania styroduru do ocieplenia fundamentów. Jakieś propozycje?:)
odpowiedz

prośba o pomoc w edycji bloga :)

Blog:  nektarynki
Data dodania: 2013-01-11
wyślij wiadomość

Czy ktoś może mi pomóc jak wklejać zdjęcia aby miały podpis w prawym dolnym rogu nektarynki.mojabudowa.pl tak jak macie na swoich blogach? :)

Będę bardzo wdzięczna :))

                                                                                                                                       blog budowlany - mojabudowa.pl

działa, dziękuję za pomoc :)

7Komentarze
madic27  
Data dodania: 2013-01-11 17:35:13
teraz do każdego zdjęcia które dodajemy na blog automatycznie w prawym,dolnym rogu bedzie nazwa Naszych blogów.Admin pisał o tym juz duzo wcześniej.wklej zdjecie i sama zobaczysz.pozdrawiam:-)
odpowiedz
madic27  
Data dodania: 2013-01-11 17:37:33
hhhm ale coś tu nie gra.widze że niedawno dodawałaś zdjecia a napis sie nie pojawił.dziwne.ja bardzo rzadko dodaje zdjęcia wiec za bardzo nie pomogę.napisz do admina lub poczekaj na odzew blogowiczów.pozdrawiam...
odpowiedz
Data dodania: 2013-01-11 17:47:24
fachowcem nie jestem, ale dodajesz nie zdjęcia a dokument ze zdjęciami, chyba z PowerPointa. więc to może być przyczyną braku podpisu, spróbuj bezpośrednio wrzucić zdjęcie, bez kopiowania w powerpoint to się okaże czy moja filozofia jest błędna czy też nie, pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2013-01-11 18:12:19
już próbowałam dodać bezpośrednio zdjęcie bez obróbki, nie działa :( wcześniejsze zdjęcia nie są z dokumentu, mają rozszerzenie jpg także powinno być okej a nie jest
odpowiedz
Odpowiedź do pszczolka
Data dodania: 2013-01-11 18:24:49
w części menu -> dane bloga sprawdź ustawienia prywatności konta. Powinno być odhaczone "podpis zdjęcia - jeśli ta funkcja jest włączona to w prawym dolnym rogu każdego dodanego zdjęcia pojawi się nazwa bloga"
odpowiedz
Data dodania: 2013-01-11 19:03:03
podpis zdjęcia
TAk jak masz napisane w poprzednim właśnie wpisie. Tam należy zaznaczyć i będzie działać. Powodzenia w pisaniu bloga i cierpliwości w budowaniu domu :)
odpowiedz
Odpowiedź do krzycho63
Data dodania: 2013-01-11 19:15:32
dziękuję, tak właśnie zrobiłam i działa:) a domek dodałam aby sprawdzić czy jest podpis
odpowiedz

1,5 roku w pigułce - część 2 :)

Blog:  nektarynki
Data dodania: 2013-01-04
wyślij wiadomość

27 grudnia 2012 wystąpiłam z wnioskiem o pozwolenie na budowę :)

28 grudnia 2012 dostarczono nam 38 palet pustaków Mega-Max 25 P+W Kozłowice oraz 7 palet 11,5 P+W Porotherm.                                                                                                                                                                                                                                                                 blog budowlany - mojabudowa.pl                                                                            

  Pustaki znajdują się za garażem dzięki czemu jest duużo miejsca.

                                                                                                              blog budowlany - mojabudowa.pl                                                                         

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na uzyskanie pozwolenia na budowę i nadejście wiosny aby zacząć pracę nad fundamentami :)

Pozdrawiam :))

3Komentarze
prusa  
Data dodania: 2013-01-05 13:03:36
Trzymam kciuki za PnB. Chociaż z uwagi na zime to chyba wam az tak bardzo nie śpieszy. Juz zwozicie materiały? A działke macie bardzo duza i ladna -- mnie sie tez duza działka marzyła, no ale mam mniejsza ;p Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2013-01-05 15:50:51
nasza działka ma 15 arów. Postanowiliśmy kupić materiały ze względu na korzystniejsze ceny w sezonie zimowym :)
odpowiedz
Data dodania: 2013-01-05 18:04:33
Z tymi pustakami to trochę źle zrobiliście. Będzie potem problem jak ekipa ruszy z dostarczaniem ich na miejsce gdzie murarze będą pracować. Mi udało się wykupic cegłe w hurtowni którą dowozili sukcesywnie w miarę zapotrzebowania. Auto z HDSem ustawiało palety na płycie. Chyba że macie ciagnik z turem albo hurtownia podeśle auto z hdsem jak już będziecie tak daleko... kwestia gustu ale ja bym tak nie ryzykował. Potem murarze wam mogą powiedzieć że oni nie będą nosić cegły :P P.S. Cerpol dobry wybór... też stawiałem z tej cegły dom i jestem zadowolony :) Pozdrawiam i życzę wytrwałości :)
odpowiedz

1,5 roku w pigułce - część 1 :)

Blog:  nektarynki
Data dodania: 2013-01-04
wyślij wiadomość

Trochę historii z początkowych papierologicznych zmagań :)  W listopadzie 2011 wystąpiliśmy o warunki zabudowy, które otrzymaliśmy po 3 miesiącach :) Nie obyło się oczywiście bez problemów, w urzędzie gminy wydano nam wstępne warunki na domek o wiele mniejszy ( wymiary maksymalne 10x12, nasz domek ma 12x16), wysokość domu też była do zmiany. Na szczęście po napisaniu odwołania urząd gminy zgodził się na zaproponowane przeze mnie zmiany w warunkach zabudowy.

Pierwsze zdjęcia naszej działki i pierwsza niwelacja terenu (mamy spadek około 70 cm)                                          

                                                                                                                                                  blog budowlany - mojabudowa.pl                                                    

Niezbędne na każdej budowie:

(Taką toaletkę zrobił nam teść :) Mój tata zajął się malowaniem )

                                                                                                blog budowlany - mojabudowa.pl                                            

Ogrodzenie - maj 2012                                                                                           

                                                                                                                                                 blog budowlany - mojabudowa.pl

1 ścianę ogrodzenia będziemy już mieć na stałe - ogrodzenie panelowe

pozostałe 3 ściany tymczasowo - siatka plus słupki

brama i furtka wykonane przez nas:)

                                                                                                                blog budowlany - mojabudowa.pl                                                                           

Ogrodzenie panelowe mąż montował sam, muszę przyznać, że wyszło mu to solidnie:) 

         blog budowlany - mojabudowa.pl          

Całokształt działki z ogrodzeniem:

                      blog budowlany - mojabudowa.pl

A poniżej ogroomne kamyczki na przyszły skalniak :)

                                                                                                 blog budowlany - mojabudowa.pl                                             

nektarynki
ranga - mojabudowa.pl elita
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 81444
Komentarzy: 355
Obserwują: 48
On-line: 9
Wpisów: 71 Galeria zdjęć: 242
Projekt ARCHON
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - łódzkie
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2016 lipiec
2015 grudzień
2015 wrzesień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2015 kwiecień
2015 luty
2015 styczeń
2014 grudzień
2014 listopad
2014 październik
2014 wrzesień
2014 sierpień
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień
2013 grudzień
2013 listopad
2013 październik
2013 wrzesień
2013 sierpień
2013 lipiec
2013 czerwiec
2013 maj
2013 styczeń

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik